Athlete Reps

summerathletesArchery – Crispin Duenas
Athletics (Combined Events) – Nicole Oudenaarden
Athletics (Distance Events) – Rachel Cliff
Athletics (Field Events) – Christabel Nettey
Athletics (Track Events) – Sasha Gollish
Badminton – Alexandra Bruce
Basketball (Women) – Miranda Ayim
Beach Volleyball – Heather Bansley
Boxing – Mandy Bujold
Canoe/Kayak (Sprint) – Katie Vincent
Canoe/Kayak (Whitewater) – Haley Daniels
Cycling (BMX) – Daina Tucher
Cycling (Mountain) – Haley Smith
Cycling (Track) – Laura Brown
Diving – Rosaline Filion
Equestrian (Dressage) – Megan Lane
Equestrian (Eventing) – Stephanie Rhodes-Bosch
Fencing – Joseph Polossifakis
Field Hockey (Women) – Dani Hennig
Field Hockey (Men)
– Mark Pearson
Goalball (Men) – Simon Richard
Gymnastics (MAG) – Scott Morgan
Gymnastics (Rhythmic) – Vanessa Panov
Gymnastics (Trampoline) Bronte Dundas
Gymnastics (WAG) – Ellie Black
Indoor Volleyball (Women) – Megan Cyr
Judo – Kelita Zupancic
Modern Pentathlon – Kelly Fitzsimmons
Para-Rowing – Andrew Todd
Para-Swimming – Benoit Huot
Para-Triathlon – Stefan Daniel
Rowing (Men) – Will Crothers
Rowing (Women) – Susanne Grainger
Rugby (Women) – Ghislaine Landry
Rugby (Men)
– Mike Fuailefau
Sailing – Brenda Bowskill
Shooting – Elizabeth Longley
Sitting Volleyball (Women) – Katelyn Wright
Soccer – Steph Labbe
Softball –  Larissa Franklin
Sport Climbing –  Alannah Yip
Swimming –  Kierra Smith
Synchronized Swimming – Karine Thomas
Taekwondo – Maxime Potvin
Triathlon – Joanna Brown
Waterpolo (Men) – Constantine Kudaba
Waterpolo (Women) – Jessica Gaudreault
Weightlifting  – Matt Lee
Wheelchair Basketball (Men) – David Eng
Wheelchair Basketball (Women) – Cindy Ouellet
Wheelchair Tennis – Rob Shaw
Wrestling – Leah Callahan

winterathletesAlpine Skiing – Dustin Cook
Biathlon – Rosanna Crawford
Bobsleigh – Chris Spring
Cross Country Skiing – Emily Nishikawa
Figure Skating – Paul Poirier
Freestyle Skiing (Aerials) – Travis Gerrits
Freestyle Skiing (Halfpipe) – Keltie Hansen
Freestyle Skiing (Moguls) – Marc-Antoine Gagnon
Freestyle Skiing (Slopestyle) – Yuki Tsubota
Hockey – Rebecca Johnson
Luge – Sam Edney
Para-Alpine – Alana Ramsay
Para-Nordic – Mark Arendz
Para-Snowboarding – John Leslie
Skeleton – Dave Greszczyszyn
Ski Cross – Brady Leman
Ski Jumping – Natasha Bodnarchuk
Sledge Hockey – Billy Bridges
Snowboarding (Alpine) – Megan Farrell
Snowboarding (Half-Pipe) – Mercedes Nicoll
Snowboarding (SBX) – Chris Robanske
Snowboarding (Slopestyle) – Jenna Blasman
Speed Skating (Long Track) – Denny Morrison
Speed Skating (Short Track) – Pascal Dion
Wheelchair Curling – Mark Ideson