CAN Fund #150Women Recipients

TSX-Athletes

Alanna Goldie – Fencing
Alannah Yip – Sport Climbing
Alex Gough – Luge
Alexandria Town – Wrestling
Alison Lee – Field Hockey
Allison Beveridge – Cycling
Alysha Newman – Athletics
Amelia Walsh – Cycling
Ann-Renee Desbiens – Hockey
Annie Foreman-Mackey – Cycling
Brienne Stairs – Field Hockey
Brigette Lacquette – Hockey
Brooke Voigt – Snowboarding
Caashia Karringten – Field Hockey
Caeli McKay – Diving
Calynn Irwin – Snowboarding
Carling Zeeman – Rowing 
Christabel Nettey – Athletics
Cindy Ouellet – Wheelchair Basketball
Crystal Emmanuel – Athletics
Danielle Hennig – Field Hockey
Danielle Lappage – Wrestling
Dara Howell – Freestyle Skiing
Diana Weicker – Wrestling
Eleanor Harvey – Fencing
Elizabeth Longley – Shooting
Emily Schaefer – Wrestling
Emma Spence – Gymnastics
Erica Wiebe – Wrestling
Erin McLeod – Soccer
Erin Mielzynski – Alpine Skiing
Florence Maheu – Canoe/Kayak (Whitewater)
Gabriella Page – Fencing 
Gabrielle Daleman – Figure Skating
Geneviève Lalonde – Athletics
Ghislaine Landry – Rugby
Haley Daniels – Canoe/Kayak (Whitewater)
Hannah Taylor – Wrestling
Heather McLean – Speed Skating
India Sherrat – Ski Cross
Ivanie Blondin – Speed Skating
Jacqueline Simoneau – Artistic Swimming 
Jamie Macdonald – Speed Skating
Jennifer Casson – Rowing
Jessica Gaudreault – Water Polo
Jill Moffatt – Rowing
Jill Saulnier – Hockey

Julia Ransom – Biathlon
Kaili Lukan – Rugby 
Kaillie Humphries – Bobsleigh
Kaitlyn Weaver – Figure Skating
Kasia Gruchalla-Wesierski – Rowing
Kate Wright – Field Hockey
Katherine Uchida – Gymnastics
Katie Vincent – Canoe Sprint
Kaylin Irvine – Speed Skating
Kelly Fitzsimmons – Modern Pentathlon
Kelsey Mitchell – Cycling, Sherwood Park, AB
Khamica Bingham – Athletics
Kierra Smith – Swimming
Kinley Gibson – Cycling
Kirsten Moore-Towers – Figure Skating
Larykn Austman – Figure Skating
Laurence Vincent-Lapointe – Canoe Sprint
Laurie Blouin – Snowboarding
Lissa Bissonnette – Kayak
Lois Betteridge – Canoe/Kayak (Whitewater)
Maddi Seco – Field Hockey
Marianne St-Gelais – Speed Skating
Marie Wright – Wheelchair Curling
Marissa Ponich – Fencing
Maya MacIsaac-Jones – Cross Country Skiing
Meryeta O’Dine – Snowboarding
Natalie Sourisseau – Field Hockey
Natalie Spooner – Hockey
Natasha Fox – Wrestling
Olivia Di Bacco – Wrestling
Pamela Le Jean – Para-Athletics
Piper Gilles – Figure Skating
Rebecca Zimmerman – Rowing
Renata Fast – Hockey
Renee Foessel – Para-Athletics 
Sara McManus – Field Hockey 
Sarah Beaudry – Biathlon
Sarah Douglas – Sailing
Sarah Nurse – Hockey
Shannon Szabados – Hockey
Shelby Bronte – Equestrian
Skylar Park – Taekwondo
Stephanie Norlander – Field Hockey
Tara Llanes – Wheelchair Basketball
Taylor Henrich – Ski Jumping
Winona Hartvikson – Para-Equestrian