CAN Fund #150Women Recipients

Abigail Strate– Ski Jumping
Alanna Bray-Loughead – Canoe/Kayak
Alanna Goldie – Fencing
Alannah Yip – Sport Climbing
Alex Gough – Luge
Alexandra Ten Hove – Sailing
Alexandria Town – Wrestling
Alison Lee – Field Hockey
Alison Levine – Boccia
Allison Beveridge – Cycling
Alysha Newman – Athletics
Amanda Amorosa – Water Polo
Amelia Walsh – Cycling
Ana Padurariu – Gymnastics 
Andrea Proske – Rowing
Andrée-Anne Côté – Artistic Swimming
Andréanne Langlois – Canoe/Kayak
Ann-Renee Desbiens – Hockey
Annie Foreman-Mackey – Cycling
Ariane Bonhomme – Cycling 
Arinn Young – Wheelchair Basketball
Audrey Joly – Artistic Swimming
Avalon Wasteneys – Rowing
Axelle Crevier–Water Polo
Bayleigh Hooper – Adaptive Rowing
Blayre Turnbull – Hockey 
Bianca Farella – Rugby
Breanna Nicholas – Rugby
Brienne Stairs – Field Hockey
Brigette Lacquette – Hockey
Britt Benn – Rugby
Brittney Crew – Athletics
Brooke D’Hondt – Snowboarding
Brooke Voigt – Snowboarding
Caashia Karringten – Field Hockey
Caeli McKay – Diving
Caileigh Filmer – Rowing
Calynn Irwin – Snowboarding
Camille Fiola-Dion – Artistic Swimming
Carling Zeeman – Rowing 
Caroline Crossley – Rugby
Cassandra Winkelaar – Artistic Swimming
Catherine Beauchemin-Pinard – Judo 
Celina Toth – Diving
Charity Williams – Rugby
Christabel Nettey – Athletics
Christine de Bruin – Bobsleigh
Christine Roper – Rowing
Cindy Ouellet – Wheelchair Basketball
Claudia Holzner – Artistic Swimming
Courtney Stott – Canoe/Kayak
Crystal Emmanuel – Athletics
Cynthia Appiah – Bobsleigh
Dahria Beatty – Cross Country Skiing 
Danielle DuPlessis – Wheelchair Basketball
Danielle Hennig – Field Hockey
Danielle Lappage – Wrestling
Dara Howell – Freestyle Skiing
Dayna Pidhoresky – Athletics
Diana Weicker – Wrestling
Eleanor Harvey – Fencing
Ellie Black – Gymnastics
Elizabeth Longley – Shooting
Elizabeth Hosking – Snowboarding
Elyse Lemay-Lavoie – Water Polo
Emily Schaefer – Wrestling
Emma Chown – Rugby
Emma Entzminger – Softball
Emma Spence – Gymnastics
Emma Wright – Water polo
Erica Gavel – Wheelchair Basketball
Erica Wiebe – Wrestling
Erika Polidori – Softball
Erin McLeod – Soccer
Erin Mielzynski – Alpine Skiing
Florence Maheu – Canoe/Kayak (Whitewater)
Gabriella Page – Fencing 
Gabrielle Daleman – Figure Skating
Gabrielle Smith – Rowing
Geneviève Lalonde – Athletics
Georgia Simmerling – Cycling, Skicross, Alpine Skiing
Ghislaine Landry – Rugby
Grace Dafoe – Skeleton
Gurpreet Sohi – Wate polo
Haley Daniels – Canoe/Kayak (Whitewater)
Halle Pratt – Artistic Swimming
Hannah MacIntosh – Canoe/Kayak
Hannah Taylor – Wrestling
Hayley McKelvey – Water Polo
Heather McLean – Speed Skating
Hillary Janssens – Rowing 
Holly Speers – Softball
India Sherrat – Ski Cross
Isabelle Weidmann – Speed Skating
Ivanie Blondin – Speed Skating
Ivy Elling Quaintance – Rowing
Jaclyn LaBerge – Skeleton
Jacqueline Simoneau – Artistic Swimming 
Jade Hannah – Swimming
Jamie Macdonald – Speed Skating
Janet Leung – Softball
Jenna Caira – Softball
Jennifer Casson – Rowing
Jennifer Gilbert – Softball
Jennifer Martins – Rowing
Jessica Gaudreault – Water Polo
Jessica MacDonald– Wrestling
Jessica Sevick – Rowing
Jessica Tuemela – Para-Triathlon
Jessye Brockway – Adaptive Rowing 
Jill Moffatt – Rowing
Jill Saulnier – Hockey

Joanna Brown –Triathlon
Joelle Bekhazi – Water Polo
Joey Lye – Softball
Julia Greenshields –Rugby
Julia Ransom – Biathlon
Kaili Lukan – Rugby 
Kaillie Humphries – Bobsleigh
Kaitlyn Weaver – Figure Skating
Kaleigh Rafter – Softball
Kamylle Frenette – Para-Triathlon
Karen Paquin – Rugby
Kasia Gruchalla-Wesierski – Rowing
Katarina Roxon – Para Swimming
Kate Wright – Field Hockey
Katherine Uchida – Gymnastics
Katie Vincent – Canoe Sprint
Kayla Moleschi – Rugby
Kaylin Irvine – Speed Skating
Keely Shaw – Para Cycling 
Kelly Fitzsimmons – Modern Pentathlon
Kelly McKee – Water Polo
Kelsey Mitchell –Cycling
Kelsey Jenkins – Softball
Kenzie Pridell – Artistic Swimming
Khamica Bingham – Athletics
Kierra Smith – Swimming
Kindred Paul – Water Polo
Kinley Gibson – Cycling
Kirsten Moore-Towers – Figure Skating
Kristen Kit – Rowing
Kristina Walker – Rowing
Kyra Christmas – Water polo
Larissa Franklin – Softball
Larykn Austman – Figure Skating
Laura Court –Rowing
Laurence Vincent-Lapointe – Canoe Sprint
Lauriane Genest – Cycling
Leya Buchanan – Athletics
Lisa Roman – Rowing 
Laurie Blouin – Snowboarding
Lissa Bissonnette – Kayak
Lois Betteridge – Canoe/Kayak (Whitewater)
Loren Gabel – Hockey
Maddie Secco – Field Hockey
Madeline Price – Athletics
Madeline Schmidt – Canoe/Kayak
Madison Mailey – Rowing
Malindi Elmore – Athletics
Mandy Bujold – Boxing
Marianne St-Gelais – Speed Skating
Marie-Eve Croteau – Para Cycling
Marie Wright – Wheelchair Curling
Marissa Ponich – Fencing
Maude Jacques – Wheelchair Basketball
Maya MacIsaac-Jones – Cross Country Skiing
Meaghan Mikkelson – Hockey 
Megan Farrell – Snowboarding
Melissa Citrini – Diving
Mélodie Daoust – Hockey 
Meryeta O’Dine – Snowboarding
Monika Eggens – Water polo
Morgan Rackel – Softball
Morgan Rosts – Rowing
Natalie Corless – Luge
Natalie Davison – Canoe/Kayak
Natalie Sourisseau – Field Hockey
Natalie Spooner – Hockey
Natalie Wideman – Softball
Natasha Fox – Wrestling
Natasha Wodak – Athletics
Nichelle Prince – Soccer
Nicole Hare – Rowing 
Olivia Apps – Rugby
Olivia Asselin – Freestyle Skiing
Olivia Di Bacco – Wrestling
Pamela Le Jean – Para-Athletics
Pamela Ware – Diving
Pamphinette Buisa – Rugby
Payden Olsen – Sitting Volleyball
Phylicia George – Athletics
Piper Gilles – Figure Skating
Rebecca Johnston – Hockey 
Rebecca Zimmerman – Rowing
Renata Fast – Hockey
Renee Foessel – Para-Athletics 
Rosalie Lalonde – Wheelchair Basketball
Rose Woo – Gymnastics
Sara Groenewegen – Softball
Sara Kaljuvee – Rugby
Sara McManus – Field Hockey 
Sarah Beaudry – Biathlon
Sarah Douglas – Sailing
Sarah Nurse – Hockey
Sarah Milette – Gymnastics
Serene Bellocq – Bobsleigh 
Shae Fournier – Water Polo
Shannon Szabados – Hockey
Shelby Bronte – Equestrian
Shelby Newkirk – Para-Swimming
Sophia Jensen – Canoe/Kayak
Sophiane Methot – Gymnastics
Skylar Park – Taekwondo
Stefanie Schoenberge – Bobsleigh
Stephanie Barrett – Archery
Stephanie Horner – Swimming
Stephanie Grauer – Rowing
Stephanie Norlander – Field Hockey
Susanne Grainger – Rowing
Sydney Payne – Rowing
Tamara Steeves – Wheelchair Basketball
Tammara Thibeault –Boxing 
Tania Edwards – Archery
Tara Llanes – Wheelchair Basketball
Taylor Henrich – Ski Jumping
Valerie Maltais – Speed Skating
Victoria Hayward – Softball
Victoria Woo – Gymnastics
Virgine Chenier – Archery
Winona Hartvikson – Para-Equestrian
Yvette Yong – Taekwondo