2012 Athlete Recipients

Alex Bruce – Badminton, Toronto, ON
Alexa Komarnycky – Swimming, Toronto, ON
Amy Cotton – Judo, Judique, NS
Anastasiya Muntyanu – Gymnastics, Toronto, ON
Andre Ho – Table Tennis, Richmond, BC
Annie Martin – Beach Volleyball, Lachine, QC
Anjelika Reznick – Gymnastics, Toronto, ON
Audrey Lacroix – Swimming, Pont-Rouge, QC

Benoit-Huot-Action-2

Benoit Huot – Para-Swimming, Longueuil, QC
Blake Worsley – Swimming, Vancouver, BC
Brent McMahon – Triathlon, Victoria, BC
Candace Chapman – Soccer, Ajax, ON
Carmelina Moscato – Soccer, Mississauga, ON
Carol Huynh -Wrestling, Hazelton, BC
Choe Isaac – Synchronized Swimming, Brossard, QC
Christine Girard – Weightlifting, Rouyn-Noranda, QC
Christine Sinclair – Soccer, Burnaby, BC
Cory Neifer – Shooting, Saskatoon, SK
Crispin Duenas – Archery, Scarborough, ON
Cristy Nurse, Rowing, Georgetown, ON
David Tremblay – Wrestling, Stoney Point, ON
David Wright, Sailing, Toronto, ON
Denise Ramsden – Cycling, Yellowknife, NWT
Desiree Scott – Soccer, Winnipeg, MB
Devin Gotell, Para-Swimming, Antigonish, NS
Dorothy Ludwig – Shooting, Langley, BC
Dylan Wykes – Athletics, Kingston, ON
Elaine Allard – Wheelchair Basketball, Montreal, QC
Erica Morningstar – Swimming, Regina, SK
Erin McLeod – Soccer, St. Albert, AB
Francois Columbe Fortier – Taekwondo, Quebec, QC
Geoff Kabush – Cycling, Courtenay, BC

Gillian-Carleton-Cycling

Gillian Carleton – Cycling, Victoria, BC
Greg Douglas – Sailing, Toronto, ON
Haislan Garcia – Wrestling, Coquitlam, BC
Hugues Fournel – Canoe/Kayak, Pointe-Claire, QC
Inaki Gomez – Athletics, Vancouver, BC
Jasmin Glaesser – Cycling, Coquitlam, BC
Jeremiah Brown – Rowing, Cobourg, ON
Jessica Zelinka – Athletics, London, ON
Jillian Tyler – Swimming, Calgary, AB
Joel Dembe – Wheelchair Tennis, Hamilton, ON
Joseph Bartoch – Swimming, London, ON
Josh Binstock – Beach Volleyball, Toronto, ON
Julia Wilkinson – Swimming, Stratford, ON
Karina LeBlanc – Soccer, Richmond, BC
Katrina Cameron – Gymnastics, Mississauga, ON
Katerine Savard – Swimming, Pont-Rouge, QC
Kaylyn Kyle – Soccer, Saskatoon, SK
Kelly Parker – Soccer, Saskatoon, SK
Kelsey Titmarsh, Gymnastics, Thornhill, ON
Kevin Kowalyk – Rowing, Winnipeg, MC
Khetag Pliev – Wrestling, Toronto, ON

Krista Guloien – Rowing, New Westminster, BC
Kyle Jones – Triathlon, Oakville, ON
Lauren Barwick – Para-Equestrian, Langley, BC
Lauren Sesselmann – Soccer, Vancouver, BC
Lauren Wilkinson – Rowing, North Vancouver, BC
Leah Callahan – Wrestling, Calgary, AB
Lindsay Jennerich, Rowing, Victoria, BC
Marco Dispaltro – Boccia, St-Jerome, QC
Marie-Andree Lessard – Beach Volleyball, Lasalle, QC
Marie-Pier Beaudet – Archery, Quebec City, QC
Mark de Jonge – Canoe/Kayak, Halifax, NS
Mark Oldershaw – Canoe/Kayak, Burlington, ON
Martha McCabe – Swimming, Toronto, ON
Martin Reader – Beach Volleyball, Comox, BC
Melissa Tancredi – Soccer, Ancaster, ON
Michael Tayler – Canoe/Kayak, Ottawa, ON
Mike Wilkinson – Rowing, North Vancouver, BC
Monica Peterson – Fencing, Victoria, BC
Morgan Jarvis – Rowing, Winnipeg, MB
Nathan Gafuik – Gymnastics, Calgary, AB
Nikkita Holder – Athletics, Pickering, ON
Paul Tingley – Para-Sailing, Halifax, NS
Rachel Seaman – Athletics, Peterborough, ON
Rhian Wilkinson – Soccer, Baie D’Urfe, QC
Richard Hortness – Swimming, Medicine Hat, AB

Robyn-Gayle-Action

Robyn Gayle – Soccer, Toronto, ON
Roseline Filion – Diving, Laval, QC
Rosannagh MacLennan – Gymnastics, King City, ON
Ryan Cochrane – Canoe/Kayak, Windsor, NS
Ryan Cochrane – Swimming, Victoria, BC
Scott Dickens – Swimming, Vancouver, BC
Scott Frandsen – Rowing, Kelowna, BC
Stephanie Horner – Swimming, Beaconsfield, QC
Summer Mortimer – Para-Swimming, Burlington, ON
Tera Van Beilen – Swimming, Oakville, ON
Tobias Oriwol – Swimming, Westmount, QC
Toby Ng – Badminton, Vancouver, BC
Tracy Little – Synchronized Swimming, Pointe Claire, QC
Trevor Hirschfield – Wheelchair Rugby, Langley, BC
Tyler Bjorn – Sailing, Beaconsfield, QC

Valerie-Welsh